Aleksandra WERNER

Krótka informacja:

Biografia

Jestem adiunktem i doświadczonym wykładowcą w Katedrze Informatyki Stosowanej na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera informatyki Politechniki Śląskiej (1991) i doktora tej samej uczelni w Gliwicach (2006). Moje pierwsze badania dotyczyły wyboru temporalnego modelu danych pod kątem optymalizacji zapytań, ale zakres tematyczny, który był przedmiotem moich zainteresowań z czasem się poszerzył. Obejmował on rekurencyjne zapytania SQL, reprezentację struktur drzewiastych za pomocą relacyjnej bazy danych, partycjonowanie baz danych, bazy In-memory, wpływ wersjonowania danych na wydajność relacyjnej bazy danych, systemy federacji baz danych i wiele innych. Obecnie najważniejsze obszary moich naukowych zainteresowań, to: uczenie maszynowe, bazy danych NoSQL oraz systemy CMS, LMS i LCMS. Pracując i współpracując z innymi uczelniami, szkołami i instytucjami, np. z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych (2003-2013), Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym GOM (2009-2018) czy Śląskim Uniwerystetem Medycznym w Katowicach (od 2014 r. do nadal), bardzo często mogłam wcielić w życie własne pomysły i proponowane rozwiązania oraz sprawdzić skuteczność ich działania w rzeczywistym środowisku.

Kontakt z Aleksandra WERNER

Please provide the informations bellow

Message

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, ul. Akademicka 16, 44-100 Gliwice